Houseboat Mazury, Giżycko

houseboat Mazury Giżycko

Poznaj naszą ofertę wynajmu jachtów typu houseboat

Często nazywane również pływającymi barkami. Komfortowe i bezpieczne jachty motorowe, którymi możesz żeglować również bez uprawnień.

Zapoznaj się z ofertą czarteru. Nie czekaj do ostatniej chwili. Skorzystaj z opcji first minut i rezerwuj online na podstronie jachtu.

stillo 30 houseboat mazury

Houseboat Stillo 30

Rok produkcji2020
Załoga6+2
Kabiny3 zamykane
Stery strumieniowedziobowy i rufowy
Wybrane elementy wyposażeniaogrzewanie webasto, WC morskie, lodówka,
nexus 870 revo houseboat

Houseboat Nexus 870 Revo

Rok produkcji2018
Załoga4+2
Kabiny2 zamykane
Stery strumieniowedziobowy
Wybrane elementy wyposażeniaogrzewanie, WC morskie, ciepła woda
nautika-830-mc-gizycko

Houseboat Nautika 830 MC

Rok produkcji2020
Załoga4+2
Kabiny2
Stery strumieniowedziobowy
Wybrane elementy wyposażeniaogrzewanie Webasto, prysznic zewnętrzny zaburtowy,

Czym jest łódź motorowa houseboat?


Pojawienie się jachtów motorowych typu houseboat na Wielkich Jeziorach Mazurskich wywołało wiele zmian w sposobie uprawiania sportów wodnych na wodach śródlądowych w Polsce. Szybkie łodzie ślizgowe i wypornościowe na ogół oferowały swoim użytkownikom bardzo spartańskie warunki mieszkalne. W ciasnej na ogół kabinie znajdowały się tylko mało przytulne koje (miejsca do spania), a toaleta była rzadkością. Z tych między innymi powodów pływanie polegało na przemieszczaniu się z portu do portu i w rzeczywistości większość czasu spędzano w marinie. Stawanie w cichej zatoczce na kotwicy czy u brzegów wysepki było oczywiście możliwe, ale wiązało się z poważnymi niedogodnościami. Czarter jachtów motorowych Mazury to doskonały pomysł na wakacyjny urlop. więcej

Załoga spędzała zwykle noc z domku campingowym, namiocie lub podobnym miejscu. Prowadzenie takiej łodzi motorowej wymagało także od sternika posiadania uprawnień – zwykle patentu sternika motorowodnego.
Houseboat czyli jednostka motorowa pojawił się w drugiej połowie XX wieku w Europie Zachodniej. Obecnie można ten typ jachtu spotkać na wielu akwenach śródlądowych Niemiec, Holandii i Francji. Najprościej rzecz ujmując, jacht motorowy houseboat można porównać do przyczepy campingowej na wodzie. Tradycyjna przyczepa holowana za samochodem umożliwia spędzanie czasu, zwykle wakacyjnego urlopu, w dowolnym miejscu, do którego można tylko dojechać. Przyczepa mieszkalna czy samochód typu camper świetnie sprawdza się w miejscach, gdzie infrastruktura turystyczna nie istnieje, albo jest słabo rozwinięta. Czyli tam, gdzie nie ma jeszcze tłumów turystów, wielkich i hałaśliwych ośrodków wczasowych. Houseboat oferuje swojej załodze jeszcze większą autonomię. Poza miejscami do spania jest bowiem wyposażony w łazienkę z ciepłą wodę, toaletę, w pełni wyposażoną kuchnię, lodówkę, ogrzewanie i inne udogodnienia. Nie powinno więc dziwić, że już po kilku latach czarter jachtów hauseboat stał się bardzo popularny na Wielkich Jezior Mazurskich. Wynajem jachtów tego typu jest możliwy także na innych akwenach.


Różnice między łodzią houseboat, a łodzią motorową innego typu


Różnice między łodzią typu houseboat a zwykłą łodzią motorową są różne. Czarter łodzi motorowej wymaga zwykle nie tylko posiadania patentu sternika motorowodnego, ale także sporego doświadczenia. Jachty motorowe płynące z prędkością 50 km/h (a czasami jeszcze większą) muszą być prowadzoną z największą uwagą. Nawet niewielki skręt sterem (kierownicą) może spowodować wywrotkę. Także kolizja z innym jachtem może być bardzo niebezpieczna. Cumowanie w marinie tego rodzaju jachtem motorowym wymaga od sternika sporych umiejętności, a często zaangażowania całej załogi. Ze względu na niewielki komfort socjalno-bytowy i spore zanurzenie, taka jednostka motorowa nie jest w stanie dopłynąć w każdy zakątek Wielkich Jezior Mazurskich. Jacht motorowy typu houseboat oferuje także dużo miejsca na pokładzie. Nie tylko sternik, ale cała załoga mogą korzystać z kąpieli słonecznych, wodnych i podziwiać krajobrazy w komfortowych warunkach. Jachty houseaboat podbijają Mazury!


Jakie uprawnienia są wymagane do czarteru łodzi houseboat?


Wynajem jachtów houseboat nie wymaga posiadania patentu. Polskie przepisy mówią, że do prowadzenia łodzi motorowych, których prędkość jest konstrukcyjnie ograniczona do 15 km/h patent nie jest wymagany! Poza tym, taką łodzią manewruje się zarówno na jeziorze jak i w marinie znacznie łatwiej niż innymi typami jachtów. Houseboat jest bowiem wyposażony w silnik o odpowiedniej do wielkości i ciężaru łodzi mocy. Ponadto z reguły na dziobie zamocowany jest ster strumieniowy, który bardzo ułatwia manewry w marinie. Sternik jednostki typu houseboat nie musi więc ani posiadać patentu ani innych uprawnień – na początku rejsu odbywa się podstawowe przeszkolenie. Możliwy jest także czarter łodzi ze sternikiem. Z roku na rok jest to coraz popularniejsza forma wynajmu- czarter bez patentu.
Dlaczego czarter houseboat jest dobrym pomysłem spędzenia wakacji?


Czarter houseboat, to idealny sposób na spędzenie wakacji na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Jak zawojował houseboat Mazury? Houseboat oferuje wnętrze o najwyższym standardzie mieszkalnym. Obszernością wnętrza i pokładu, jakością i liczbą udogodnień, autonomią pływania , nie może się z nim równać inna łódź, nawet jednostka motorowa o najwyższym standardzie wykonania. Kolejnym atutem jest możliwość wynajmowania tych jachtów bez patentu. Niewielkie zanurzenie pozwala pływać po akwenach niedostępnych dla innych jachtów, a cicho pracujący silnik zaburtowy nie zakłóca spokoju załogi.


Oferta czarteru łodzi houseboat Mazury


Firma Betaczarter oferuje możliwość czarteru zarówno jachtów motorowych jak i żaglowych. Nasza propozycja skierowana jest zarówno do doświadczonych żeglarzy, jak i początkujących motorowodniaków. W naszej ofercie na rok 2021 znajduje się coraz więcej jachtów, których wynajem nie wiąże się z posiadaniem patentu. Główną bazą naszej flotylli czarterowej jest port Giżycko.
Jednostki houseboat najczęściej spotykane na Mazurach


STILLO 30


Jacht motorowy Stilo 30 jest udoskonaloną wersją znanej i sprawdzonej jednostki Futura 900. Wysoką sprawność manewrową zapewnia stacjonarny silnik Yanmar o mocy 45 KM oraz dwa stery strumieniowe- dziobowy i rufowy. Cumowanie w marinie takim jachtem staje się dziecinnie proste. We wnętrzu jachtu znajdują się trzy zamykane kabiny sypialne. Wnętrze jachtu jest oczywiście ogrzewane, podobnie jak kokpit. Na pokładzie Stilo 30 może pływać ośmioosobowa załoga: 6 osób w kabinach i 2 w mesie. Bogate wyposażenie pozwala zaliczyć jacht do klasy premium. Rok produkcji 2020, więc w sezonie 2021 będzie to jeden z najnowszych jachtów na Mazurach. Wynajem jachtu możliwy jest bez uprawnień.


NAUTIKA 830


To produkcja renomowanej stocznia Delphia. Jacht napędzany jest podnoszonym elektrycznie silnikiem doczepnym Mercury 25 KM. Manewrowanie ułatwia ster strumieniowy na dziobie. Zabudowa pokładu oraz wysokie poręcze ułatwiają bezpieczne poruszanie się. Wewnątrz znajdują się dwie kabiny dwuosobowe oraz dodatkowe miejsce dla dwóch osób w postaci rozkładanej dinetki w saloniku. Jacht wyposażony jest w ogrzewanie. Nautika 830 dzięki nowatorskiej konstrukcji kadłuba jest jachtem wyjątkowo stabilnym na wodzie i bezpiecznym, dlatego często jest wybierana przez osoby najbardziej ceniące wygodę i bezpieczeństwo na wodzie. Czarter tego popularnego jachtu na Mazurach dostępny jest bez uprawnień sternika.


NAUTIKA 1000


Dzięki swojej wielkości i przemyślanej zabudowie jacht oferuje swojej załodze rzadko spotykaną wygodę. Wnętrze kryje trzy zamykane kabiny sypialne, salon łazienkę i toaletę, ciepłą wodę . W kabinie pełna wysokość stania. Jacht jest wyposażony w stacjonarny silnik Diesla Nanni 30 KM oraz dwa stery strumieniowe, ogrzewanie. Rejs na pokładzie tego jachtu zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Nautika 1000 zapewnia miejsce dla 6 osób w kabinach i dodatkowo dla 2 osób w mesie. Bazą jednostki Nautika 1000 Soley jest port Sztynort – jacht dostępny będzie w sezonie 2021 w ofercie partnera naszej firmy Marigo Czarter Sztynort.


NEXUS 870


Na Targach Wiatr i Woda w 2017 roku jacht zdobył nagrodę dla najlepszej łodzi motorowej. Konstruktorzy jednostki postawili na wygodę załogi, którą zapewnia przemyślana, ergonomiczna zabudowa zarówno pokładu jak i wnętrza. Szerokie półpokłady ułatwiają bezpieczne poruszanie się, obszerny pokład ułatwia integrację całej załogi, a łatwo dostępne platformy kąpielowe ułatwiają zażywanie kąpieli. Dwie zamykane kabiny o standardzie mieszkalnym w komfortowych warunkach, jakich nie powstydziłby się statek wycieczkowy oraz obszerna mesa zapewniają miejsce do spania dla 6 osób. Jacht napędza doczepny silnik o mocy 25 KM, a manewrowanie ułatwia dziobowy ster strumieniowy. Czarter bez patentu.


FUTURA 36 HIGH LINE


Futura 36 w wersji High Line to komfortowy houseboat, czyli jednostka motorowa o najwyższym standardzie mieszkalnym. Pod pokładem znajdują się trzy obszerne zamykane sypielnie, każda przeznaczona dla dwóch osób. Ponadto dwie łazienki z prysznicem, WC i umywalką. Jacht jest oczywiście wyposażony w wydajne ogrzewanie. W obszernym saloniku na poziomie pokładu panel sterowania (koło, manetka, wskaźniki), kuchnia z pełnym wyposażeniem, stół i siedziska. Na noc w salonie można urządzić dodatkową sypialnię dla dwóch osób. Futura 36 w wersji High Line wyposażona jest w silnik stacjonarny Vetus 45 oraz dwa stery strumieniowe.

Podsumowanie jachtów typu houseboat na Mazurach

Czarter jachtu motorowego housboat, to doskonała propozycja udanego rejsu po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Mazury są jedynym tego typu akwenem w Europie. Wielu turystów z zagranicy przyjeżdża do Polski, by poznać niezwykłą przyrodę krainy jezior. Czarter jachtu daje wiele możliwości: przemieszczanie się w dowolnym kierunku, docieranie do miejsc, do których nie ma dostępu od strony lądu, spędzanie nocy w wygodnych marinach lub na kotwicy w ustronnej zatoce. Mazury można poznać tylko od strony wody. Houseboat zapewnia swojej załodze komfort: obszerne, zamykane kabiny, łazienki z prysznicem i ciepłą wodą, WC, ogrzewanie, dobrze wyposażoną kuchnię. Obszerny pokład na dziobie oraz pokład słoneczny umożliwiają wygodne opalanie się. Łódź powstałą z myślą o mało doświadczonej załodze, więc wszelkie manewry, także cumowanie w porcie może wykonać mniej doświadczony sternik. Czartery łodzi houseboat możliwe są bez patentu. Nic więc dziwnego, że liczba tych jednostek na Mazurach stale rośnie.

Ani morze, ani góry, tylko houseboat Mazury!