Kurs motorowodny Kraków

Czyli jak zrobić prawo jazdy na motorówkę? To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, które lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Dostępność łodzi typu houseboat, szybkich motorówek oraz skuterów wodnych do wynajęcia jest ogromna. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę czarter jachtów motorowych, a w kilka chwil tysiące jachtów gotowych do czarteru jest na wyciągnięcie ręki.

Kursy motorowodne, które polecamy znajdziesz na stronie:

aqua-start

Jakie uprawnienia motorowodne możemy zdobyć?

  • patent sternika motorowodnego
  • licencja na holowanie narciarza i innych obiektów pływających

Do zdobycia patentu sternika motorowodnego potrzebne są chęci, kilka złotych oraz minimum 14 lat. Szkolenia motorowodne odbywają się właściwie na każdym akwenie. Zazwyczaj trwają 1 lub kilka dni i zakończone są państwowym egzaminem na stopień sternika motorowodnego. Zdecydowana większość szkół przenosi szkolenie teoretyczne do „sieci”, a z instruktorem spotykasz się tylko na wodzie. Dzięki temu zdobycie uprawnień jest dużo prostsze niż w przypadku długich szkoleń stacjonarnych.

Dlaczego warto zrobić szkolenie motorowodne?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Umiejętności i wiedza zdobyta na kursie z pewnością przyda nam się w trakcie rejsu po szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Kompetencje kapitana wpływają bezpośrednio na bezpieczeństwo jachtu i całej załogi. W naszej ofercie znajdziesz łodzie wymagające patentu motorowodnego do ich prowadzenia. Jachtem Merry Fisher 695 popłyniesz w niezapomniany rejs po Mazurach. Sprawdź jakie motorówki mamy jeszcze w ofercie.