Port Sztynort

Port w Sztynorcie, to legenda Mazur i niezaprzeczalnie jedno z piękniejszych miejsc na Szlaku Wielkich Jezior. Żeglarze doskonale. Port położony jest nad jeziorem Sztynorckim, odsłoniętym od jeziora Dargin. Z jeziora Dargin wpływamy Kanałem Sztynorckim do jeziora Sztynorckiego. Port Sztynort to laureat rankingu prowadzonego przez miesięcznik „Żagle” gdzie otrzymał najwyższą notę 5*.

Marina ta, to największy port na Mazurach z doskonałą infrastrukturą, to miasteczko żeglarskie do którego każdy musi przypłynąć. Można tu spędzić kilka fantastycznych dni, zwiedzając również okolicę. Znajduje się tu stacja benzynowa, sklep, gastronomia oraz setki miejsc, w których cumują załogi jachtów czarterowych. Można tu atrakcyjnie spędzić kilka dni, tym bardziej, że w okolicy też jest coś do zobaczenia.

Dane adresowe:

Port Sztynort

11-600 Węgorzewo, Sztynort 11

tel: 663 427 782, 663 427 780

Obecnie najważniejszą częścią tego miasteczka jest marina, która może pomieścić do 600 jachtów, co czyni ją największym Portem w Polsce. Wyposażenie jakie nam oferuje port umożliwia pełną obsługę jachtów, jak również dokonanie drobnych napraw. To jeden z nielicznych portów który w opłatę cumowania wlicza: podłączenie jachtu do prądu, Wi-Fi, nielimitowane korzystanie z umywalek, WC, zmywalni naczyń, wody z kranów przy kei i zlewni wc chemicznego.

Na terenie portu znajdziemy: kapitanat, pensjonat, pole namiotowe i biwakowe, parking, zaplecze sanitarne, plac zabaw dla dzieci, sklep spożywczy, sklep żeglarski, tawerna „Ruska Baba” i inne obiekty gastronomiczne oraz co ważne dla motorowodniaków napowietrzną stację paliw. W sezonie letnim w marinie odbywają się fantastyczne koncerty szantowe, imprezy, w niedziele odprawiane są msze polowe.

Co warto zobaczyć podczas kilkudniowego pobytu w Sztynorcie? Przede wszystkim Pałac rodziny von Lehndorff, który obecnie jest odrestaurowywany. Otoczenie pałacu to olbrzymi park z aleją dębową liczącą ponad 600 lat, oraz okazałymi lipami i bukami. Park jest otoczony ochroną konserwatora zabytków.

Okolice Sztynortu sprzyjają uprawianiu turystyki rowerowej a spacer po parku to doskonały wypoczynek na łonie natury. Ze Sztynortu można zaplanować liczne rowerowe i piesze wycieczki, oznakowania doprowadzają chętnych do punktów widokowych, kaplicy cmentarnej, bunkrów w Mamerkach oraz wielu innych. Można również zaplanować wycieczki prowadzące szlakiem wokół jeziora Mamry. Warto zobaczyć: Twierdzę Boyen w Giżycku, kwatery polne Hitlera – Wolfsschanze w Gierłoży, zamek w Reszlu, przepiękne sanktuarium w Świętej Lipce oraz stare wiadukty kolejowe w Stańczykach.

 

Cumowanie jachtu 30 zł – 50 zł + 20 zł/osoba
Dźwig 180 zł Slip 60 zł
Pralka 15 zł Suszarka 20 zł
Ognisko 100 zł Płetwonurek 250 zł
Parking 10 zł – 20 zł Ładowanie akumulatora 20 zł
Pozostałe usługi
WC Prysznic Woda Prąd
Zmywanie naczyń Zrzut chemiczny Internet Kemping
Psy i koty Czartery Nocleg Bar
Sklep Paliwo Wymiana butli gazowej Plac zabaw