Port Zielony Gaj

Dane adresowe:

„Zielony Gaj”

Ryn, Zielony Lasek 4

tel: 602 570 713, 87 421 37 54

Port „Zielony Gaj” znajduje się między dwoma kanałami: Kanałem Mioduńskim i Kanałem Grunwaldzkim, nad jeziorem Kotek Wielki. Na pewno warto odwiedzić ten port, jeśli tylko oczekujemy wspaniałego pobytu w ciszy i spokoju na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. W Zielonym Gaju żeglarze mogą odpocząć od miejskiego zgiełku, zapominając o pracy i codziennym stresie. „Zielony Gaj” to mnóstwo zieleni oraz niezapomniany klimat, to raj dla żeglarzy i wędkarzy.

Port znajduje się po prawej stronie przy pensjonacie „Zielony Gaj”, wpływając z Kanału Grunwaldzkiego do jeziora Kotek. Miejsca do cumowania: na kotwicy- prostopadle do dwóch drewnianych koi, long side wskazane tylko na zewnątrz prawego pomostu. Przed wpłynięciem do portu należy postawić maszt.

Przystań „Zielony Gaj” położona jest nad Jeziorem Kotek Wielki, na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich między Kanałami Szymońskim i Tałckim, kanały te łączą jeziora Jagodne i Tałty. Do pobliskich Mikołajek jest raptem 8 km. Warto odwiedzić ten port w trakcie czarteru jachtu na Mazurach.

Na terenie stanicy żeglarskiej „Zielony Gaj” znajduje się plac zabaw, miejsce na biesiadowanie przy ognisku oraz altana z miejscem do grillowania. Żeglarze w porcie mogą czuć się bezpiecznie, gdyż cały obiekt jest monitorowany, oświetlony. Z tego miejsca roztacza się piękny widok na przepływające żaglówki lub statki Żeglugi Mazurskiej. Jednostki płynąc na południe lub północ po najdłuższym w Europie szlaku. Bezpieczna przystań dla jachtów motorowych typu Houseboat.

Port zapewnia całoroczną obsługę związaną z postojem łodzi motorowych oraz zimowanie łodzi w hangarze i na zewnątrz. Do dyspozycji żeglarzy oddany jest slip i dźwig oraz parking.

„Zielony Gaj” to nie tylko przystań żeglarska, można tu wypoczywać na polu kempingowym i namiotowym, korzystać z sanitariatów (prysznice, umywalki, toalety, zlewnii toalet chemicznych, zmywalni naczyń). Lokalna restauracja i bar zapewnia przepyszne domowe posiłki. Na terenie restauracji działa WI-FI.

Cumowanie jachtu35 złSlip50 zł
Prąd15 złPrysznic10 zł
Pralka20 zł
Pozostałe usługi
WCInternetOgniskoPaliwo
NoclegBarZimowanieKemping

Dodaj komentarz