Czarter bez patentu Mazury, Giżycko

houseboat Mazury Giżycko

Czarter bez uprawnień po Mazurach

Od wielu lat można żeglować po Mazurach bez posiadania patentu motorowodnego. W znamienitej większości są to łodzie typu houseboat.

Zapoznaj się z ofertą czarteru jachtów motorowych. Nie czekaj do ostatniej chwili. Skorzystaj z opcji first minut i rezerwuj online na podstronie jachtu.

Czarter jachtu bez uprawnień, rozpocznij rejs z Giżycka bez patentu

Wynajem łodzi bez patentu

W naszej ofercie czarterowej znajdziecie Państwo dwa jachty motorowe, które można prowadzić bez uprawnień motorowodnych. Są to modele Nautika 830 oraz Nexus 870 Revo, bardzo popularne w czarterze. Łatwość prowadzenia tych jednostek oraz wysoki komfort żeglugi sprawiają, że są najbardziej popularne w swojej klasie cenowej. Sprawdź aktualny cennik czarteru w sezonie 2019 – Mazury.

Motorowymi jachtami spacerowymi, których prędkość maksymalna nie przekracza 15 KM i silnik nie ma większej mocy niż 75 KW można żeglować bez uprawnień według polskich przepisów. To znaczy, że nie potrzebny Ci jest patent sternika motorowodnego, aby samodzielnie poprowadzić ten rejs. Armator przed rejsem przeprowadza szkolenie, na którym poznasz zasady manewrowania oraz żeglugi jachtem motorowym obowiązujące na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich – całych Mazurach. Podczas odbioru łodzi motorowej poznasz również zasady eksploatacji wszystkich urządzeń na jachcie.

Czy żeglowanie bez patentu jest bezpieczne?

Od kilku lat polski ustawodawca umożliwił swoim obywatelom większą swobodę w uprawianiu turystyki, zarówno w kwestiach żeglarskich jak i motorowodnych. Policyjne statystki pokazują, że w okresie zwiększenia ilości osób żeglujących bez patentu nie wzrosła ilość utonięć czy też wypadków na wodzie. Zdrowy rozsądek u osób wynajmujących jachty żaglowe i motorowe, oraz pozostawiona dla Armatora kaucja mobilizują do bezpiecznego uprawiania tej formy aktywnego wypoczynku. W przypadku gdy obawiamy się o to, że zwyczajnie sobie nie poradzimy warto rozważyć wynajęcie sternika. Koszt wynajęcia takiego sternika za dobę oscyluje w granicach 250 – 300 zł za dobę. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w zakładce rezerwacja jachtu.