Czarter bez patentu Mazury

houseboat mazury

Stillo 30

8 osobowy jacht motorowy. Trzy zamykane kabiny. Dwa stery strumieniowe. Czarter również bez uprawnień.

jacht_motorowy_nexus_870_revo

Nexus 870 Revo

Jacht motorowy wyposażony dziobowy ster strumieniowy. Idealny do żeglugi dla 6-osobowej załogi.

Nautika 830 MC

6 osobowa łódź motorowa, którą żeglować możesz bez uprawnień. Wyposażona w dziobowy ster strumieniowy.

Wynajem łodzi bez patentu

W naszej ofercie czarterowej znajdziecie Państwo dwa jachty motorowe, które można prowadzić bez uprawnień motorowodnych. Są to modele Nautika 830 oraz Nexus 870 Revo, bardzo popularne w czarterze. Łatwość prowadzenia tych jednostek oraz wysoki komfort żeglugi sprawiają, że są najbardziej popularne w swojej klasie cenowej. Sprawdź aktualny cennik czarteru w sezonie 2019 – Mazury.

Motorowymi jachtami spacerowymi, których prędkość maksymalna nie przekracza 15 KM i silnik nie ma większej mocy niż 75 KW można żeglować bez uprawnień według polskich przepisów. To znaczy, że nie potrzebny Ci jest patent sternika motorowodnego, aby samodzielnie poprowadzić ten rejs. Armator przed rejsem przeprowadza szkolenie, na którym poznasz zasady manewrowania oraz żeglugi jachtem motorowym obowiązujące na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich – całych Mazurach. Podczas odbioru łodzi motorowej poznasz również zasady eksploatacji wszystkich urządzeń na jachcie.

Czy żeglowanie bez patentu jest bezpieczne?

Od kilku lat polski ustawodawca umożliwił swoim obywatelom większą swobodę w uprawianiu turystyki, zarówno w kwestiach żeglarskich jak i motorowodnych. Policyjne statystki pokazują, że w okresie zwiększenia ilości osób żeglujących bez patentu nie wzrosła ilość utonięć czy też wypadków na wodzie. Zdrowy rozsądek u osób wynajmujących jachty żaglowe i motorowe, oraz pozostawiona dla Armatora kaucja mobilizują do bezpiecznego uprawiania tej formy aktywnego wypoczynku. W przypadku gdy obawiamy się o to, że zwyczajnie sobie nie poradzimy warto rozważyć wynajęcie sternika. Koszt wynajęcia takiego sternika za dobę oscyluje w granicach 250 – 300 zł za dobę. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w zakładce rezerwacja jachtu.

Zarezerwuj jacht za pomocą kilku kliknięć