Czarter jachtów motorowych Mazury, Giżycko

Stillo 30

8 osobowy

ogrzewanie

kabina z WC morskim

koło sterowe

3 zamykane kabiny

Merry Fisher 695

4 osobowy

koło sterowe

Wynajem jachtów motorowych na Mazurach w Giżycku


Wszystkie jachty motorowe dostępne do czarteru w naszej firmie są bardzo bogato wyposażone. Są to nowe jednostki idealne na rodzinny rejs po Mazurach. Jachty motorowe nie wymagają patentu do ich prowadzenia – tzw. czarter bez patentu. Przed rejsem Bosman przeprowadzi szkolenie z manerowania i obsługi jachtu. W imieniu załogi serdecznie zapraszamy na pokłady naszych jachtów motorowych. Czarter jachtów motorowych na Mazurach, który spełni Twoje oczekiwania.

Jachty motorowe zaprzyjaźnionych firm

Futura 36

Futura 36 Jacht dostępny w ofercie naszego partnera firmy Marigo Czarter Sztynort. Cumowanie i odbiór oraz zdanie jachtu : keja rezydencka nr 5 Sztynort (prysznice, toalety, prąd i woda oraz dowolna ilość nocy…

Nautika 1000

Nautika 1000 Soley Czarter jachtu motorowo-spacerowego  Nautika 1000 Soley w najbogatszej wersji hard top. Otwarta, bardzo przestrzenna zabudowa zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz jachtu. Podział na 3 zamykane kabiny…

Dlaczego czarter jachtów na Mazurach jest coraz bardziej popularny?

Przeciętnemu Polakowi Wielkie Jeziora Mazurskie kojarzą się bielą żagli i ciszą. Jak każdy stereotyp, także i ten nie jest prawdziwy. Od wielu lat nie zwiększa się znacząco liczba łodzi żaglowych, za to lawinowo rośnie ilość jachtów motorowych. Czarter jachtów motorowych na Mazurach staje się coraz bardzie popularny, ponieważ:

 • do prowadzenia większości jachtów motorowych nie jest potrzebny patent ani doświadczenie
 • prowadzenie łodzi motorowej jest łatwiejsze (silnik przyczepny lub stacjonarny, ster strumieniowy)
 • jacht motorowy zapewnia załodze większy komfort (zamykane kabiny, prysznic, ciepła woda) niż analogicznej wielkości łódź żaglowa
 • łódź motorowa ma bogate wyposażenie (lodówka, zmywarka do naczyń, ogrzewanie)
 • jachty motorowe są względnie niezależne od kaprysów pogody (silnik, zabudowa pokładu)

Zalety, jakie cechują jachty motorowe powodują, że wynajem łodzi motorowych staje się z roku na rok coraz bardziej popularną formą wypoczynku tysięcy Polaków. Jachty żaglowe wciąż oczywiście pływają na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, ale przewagę zdobywają stopniowo łodzie motorowe.

Jak wygląda czarter jachtów motorowych Mazury?

Sporty wodne cieszą się w Polsce stale rosnąca popularnością. Poza tradycyjnym żeglarstwem, wiele osób uprawia:

 • kitesurfing
 • windsurfing
 • sporty motorowodne

Zapotrzebowanie ze strony zainteresowanych klientów powoduje, że czarter jachtów motorowych Mazury rozwija się niezwykle dynamicznie. Skoro rośnie liczba osób zainteresowanych czarterem, to roku przybywa firm, które oferują wynajem łodzi motorowych, co sezon pojawiają się nowe, jeszcze bardziej komfortowe, konstrukcje, rozwija się infrastruktura: mariny i przystanie, lokale gastronomiczne, hotele i stacje paliw.

Ponieważ prowadzenie łodzi motorowych w większości przypadków nie wymaga żadnych uprawnień, to wynajem jachtów motorowych na Mazurach jest łatwy i szeroko dostępny. Niemal w każdej marinie, np. Mikołajki, Giżycko, Sztynort czy Piękna Góra działają firmy, które czarterują łodzie motorowe. Ponieważ wynajem jednostek motorowych, w przeciwieństwie do jachtów żaglowych, możliwy jest bez patentu, a samo prowadzenie łodzi nie wymaga dużego doświadczenia, formalności związane z czarterem ograniczone są do minimum. Oferta czarteru jachtów motorowych na Mazurach jest niezwykle bogata i różnorodna – w zasadzie każdy, nawet wybredny, zainteresowany znajdzie coś dla siebie.

Jak można wyczarterować jacht?

W zdecydowanej większości przypadków czarter łodzi motorowej nie wymaga posiadania patentu sternika ani innych uprawnień. Żeby znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę wystarczy wpisać w okno przeglądarki internetowej hasło: „Czarter jachtów motorowych Mazury” lub „czarter jachtów Mazury”. Można także skorzystać z ogłoszeń w czasopismach fachowych, zarówno drukowanych jak i on line, np. Jachting Motorowy. Dokonując wyboru, należy wziąć pod uwagę:

 • posiadane uprawnienia (lub ich brak)
 • doświadczenie
 • termin planowanego rejsu 
 • możliwości finansowe

Brak patentu nie jest na ogół żadną barierą, ponieważ w większości przypadków możliwy jest czarter bez patentu. Warto także zwrócić uwagę na rocznik (starsze zwykle są tańsze) łodzi oraz jej wyposażenie (silnik zaburtowy czy stacjonarny, ster strumieniowy, ilość łazienek, ciepła woda, zamykane kabiny). Największe łodzie motorowe oferowane w czarter na Mazurach zabierają na pokład nawet 8 osób załogi! O szczegóły można zapytać w biurze firmy czarterowej wysyłając e-mail lub przez kontakt telefoniczny. Po uzgodnieniu szczegółów klient zainteresowany czarterem otrzymuje na skrzynkę e-mail umowę czarterową. Należy ją dokładnie przeczytać, a w razie wątpliwości ponownie skontaktować się z operatorem. Wpłata określonej w umowie kwoty zaliczki oznacza zawarcie umowy cywilno-prawnej czarteru jachtu motorowego. Pamiętaj: do czarteru większości lodzi motorowych wystarczy dowód osobisty!

Czy czarter jachtów motorowych Mazury jest drogi?

Wbrew obiegowym opiniom, wynajem łodzi motorowej wcale nie jest wcale kosztowny. Cena czarteru zależna jest przede wszystkim od:

 • wielkości jachtu
 • oferowanego komfortu (zamykane kabiny, ciepła woda, ogrzewanie)
 • wyposażenia (silnik, ster strumieniowy, lodówka)
 • terminu w jakim odbywa się czarter (niski lub wysoki sezon)
 • czasu trwania czarteru (im dłużej, tym taniej)
 • jachty motorowe, zwłaszcza łodzie typu houseboat, oferują swojej załodze:
 • środek transportu (możliwość pływania w dowolnym kierunku)
 • dach nad głową i miejsca do spania (wygodne, zamykane kabiny, prysznic, ciepła woda, wc)
 • zaplecze gastronomiczne (wydzielona kuchnia z pełnym wyposażeniem: kuchenka gazowa z piekarnikiem, lodówka, zlew, ciepła woda zmywarka do naczyń)

Tak więc większe jachty motorowe to pływające domy na wodzie! Tak więc jeżeli uwzględnimy, że łódź motorowa, to atrakcyjny środek transportu wodnego, wygodne miejsce noclegowe i możliwość samodzielnego przyrządzania posiłków oraz spożywania ich w dowolnie wybranym miejscu, to okaże się, że czarter łodzi motorowych wcale nie jest drogi. Tak więc czarter jachtu motorowego na Mazurach wcale nie musi być niedostępnym dla przeciętnego Kowalskiego luksusem. Przeciwnie, jeżeli weźmiemy od uwagę ceny w hotelach, lokalach gastronomicznych i koszty transportu, to okaże się, że spędzanie letnich wakacji na pokładzie jachtu motorowego jest cenowo wielce konkurencyjne, a wrażenia związane z pływaniem na jachcie po różnych zakamarkach Mazur nie maja ceny, bo są bezcenne!

Jakie są przepisy dotyczące czarteru jachtów motorowych?

Rozporządzenie Ministra Sportu z 2013 roku stanowi, że na wodach śródlądowych łodzie motorowe o mocy silnika do 10 kW (13,6 KM) można prowadzić bez patentu. Oznacza to w praktyce, że jachty motorowe dostępne do czarteru na Mazurach w zdecydowanej większości przypadków można prowadzić bez patentu. Także czarter jachtu o większej mocy silnika nie zawsze wiąże się z koniecznością posiadania patentu. Istnieje specjalna kategoria łodzi motorowych typu houseboat. Czarter jachtów tego typu o długości do 13 metrów, mocy silnika do 75 kW i prędkości ograniczonej konstrukcyjnie do 15 km/h możliwy jest bez patentu!

Tak więc zgodnie z obowiązującymi przepisami czarter jachtów Mazury wygląda następująco:

 • bez uprawnień – jachty z silnikiem do 10 kW oraz jachty houseboat
 • patent sternika motorowodnego – łodzie o dużej mocy silnika (inne niż wyżej wymienione)

Czy czarter jachtów na Mazurach wymaga jeszcze innych uprawnień?

Prowadzenie na Mazurach jachtów motorowych o mocy sinika do 10 kW oraz jednostek houseboat nie wymaga patentu. Szybkie łodzie motorowe oraz skutery wodne wyposażone są w silnik o dużej mocy i ich wynajem wymaga okazania patentu sternik motorowodny. Ewentualne dodatkowe uprawnienia dotyczą holowania narciarza lub obiektów latających. Uzyskanie tych licencji możliwe jest jednak dla osób, które już uzyskały patent.

Jak można zdobyć uprawnienia potrzebne do prowadzenia jachtów motorowych na Mazurach?

W świetle obowiązujących przepisów do egzaminu na patent sternik motorowodny można przystąpić bez kursu przygotowawczego. Jedynym warunkiem przystąpienia do egzaminu jest ukończenie 14 lat. W praktyce jednak wszyscy zainteresowani zapisują się na kurs. Szkolenie przed egzaminem trwa od trzech dni do jednego. Zróżnicowane są formy szkolenia i jego zakres. Kursy takie oferuje bardzo wiele firm i klubów zarówno na Mazurach jak i w reszcie kraju. 

Egzamin państwowy na patent sternik motorowodny obejmuje:

 • test 75 pytań
 • sprawdzian praktyczny

Koszt egzaminu wynosi 250 zł dla osób pełnoletnich oraz 125 zł dla uczących się do 26 roku życia.

Do czego uprawnia petent sternik motorowodny?

Patent sternik motorowodny, który można uzyskać stosunkowo łatwo, nadaje prawo do prowadzenia:

 • wszystkich jachtów z napędem mechanicznym na wodach śródlądowych
 • w porze dziennej motorówek o długości do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych oraz do 2 mil do brzegu

W Chorwacji ten sam patent uprawnia do prowadzenia jachtów o napędzie mechanicznym i żaglowych o długości do 12 metrów.

Popularne typy jachtów

Rynek czarteru rozwija się na Mazurach niezwykle dynamicznie. Firmy czarterowe, stocznie jachtowe i konstruktorzy starają się, by spełnić rosnące z roku na rok oczekiwania klientów. Powstają coraz to nowsze, doskonalsze modele jachtów, coraz lepiej wyposażonych i zapewniających załodze coraz lepszy komfort. Na każdym z mazurskich jezior można spotkać nowoczesne jachty motorowe.

Na potrzeby zainteresowanych osób zamieszczamy poniżej charakterystyki wybranych modeli jachtów.

Janmor 700 

Mały, pływający dom. Spora kabina dziobowa zapewnia wygodne spanie dla 2 osób. W mesie mogą spać jeszcze 3 inne. Wygodnie pływa się jednak w grupie do 4 osób. Janmor 700 wyposażony jest w silnik zaburtowy o mocy 25 KM i ster strumieniowy, dzięki czemku manewry portowe są łatwe. Natomiast niewielkie zanurzenie na dziobie umożliwia przybicie łodzią bezpośrednio do brzegu. Listwa kilowa i dwie stępki boczne zwiększają stateczność kursową, a jednocześnie ograniczają kołysanie poprzeczne. Długość całkowita jednostki 8 metrów. Można nim dopłynąć w każdy zakamarek jezior mazurskich. Jacht polecamy osobom, które chcą spędzić urlop w kameralnych warunkach i w standardzie ekonomicznym. Czarter tego jachtu kosztuje od 300 do 600 pln/doba.

Futura 40

Jacht, na którym można spędzić weekend, a nawet dłuższy urlop w komfortowych warunkach. Mazury podbiła już starsza wersja tej łodzi Futura 36. Długość całkowita 11,4 m i szerokość 3,5 m dają odpowiednia obszerną przestrzeń. Jacht wyposażony jest w trzy zamykane kabiny (ogrzewanie, szafy i szafki). Każda z nich ma własną łazienkę (prysznic, toaleta). Uwagę zwraca także pokład – dodatkowe stanowisko sterowe „flybridge” zapewnia lepszą widzialność zarówno w czasie manewrów portowych jak i pływania po jeziorach. Dwa stery strumieniowe zwiększają manewrowość jachtu. Wygodne miejsca w kabinach dla 6 osób, dodatkowe dwie mogą nocować w mesie. Futura 40, to jednostka, którą polecamy dla osób pragnących spędzić urlop w gronie rodzinnym lub znajomych w naprawdę komfortowych warunkach. Czarter łodzi nie wymaga żadnych licencji. Łódź motorowa typu Futura 40 to wygoda, luksus i prestiż. Śmiało można powiedzieć, że Futura 40, to królowa Mazur. Czartery jednostki tego typu, to koszt ok. 100-1700 pln za dobę.

Nautika 830

Nautica 830 ze znanej i renomowanej stoczni Delphia z Olecka, to wygodny i bezpieczny jacht spacerowy średniej wielkości. Wersja MC została zaprojektowana z przeznaczeniem na Mazury. Wewnątrz znajdują się dwie, dwuosobowe zamykane kabiny (kajuty). Dodatkowe miejsce do spania można zaaranżować w mesie. Łącznie więc ta łódź motorowa może pomieścić na swoim pokładzie 6 osób. Nautica 830 wyposażona jest w silnik zaburtowy, ster strumieniowy, ogrzewanie, ciepłą wodę. Czartery tej popularnej łodzi kosztują od 400 do 650 pln.

Platinum 989

Jachty te produkowane były przez znaną stocznię jako Delphia Platinum 989 obecnie, w zmodernizowanej wersji łódź znana jest jako Platinum 35. Kadłub o długości 11 metrów i szerokości 3,5 metra pozwala na komfortowe urządzenie wnętrza na załogi liczącej nawet 8-10 osób. Platinum 35 należy więc do największych łodzi na akwenie Mazur. W jachcie znajdują się 3 lub 4 zamykane kabiny. Bogate wyposażenie obejmuje łazienki (prysznic, wc, ciepła woda), ogrzewanie, telewizor, sprzęt nagłaśniający, w pełni wyposażony kambuz (kuchenka, zlew, lodówka. Sterowanie łodzią ułatwiają: stery strumieniowe, silnik stacjonarny lub przyczepny, dodatkowe stanowisko tzw. flybridge. Platinum 35 polecamy amatorom luksusowego wypoczynku w krainie jezi0r mazurskich. Nowsze modele tych jachtów wyposażone są w zamknięty obieg wody, więc ta jednostka motorowa neutralna dla środowiska. Czarter tej komfortowej jednostki wynosi ok. 1000-1400 pln za dobę.

Balt

Balt 918 Tytan, to łódź o nowoczesnej linii kadłuba, wyróżniając się także ergonomicznym układem wnętrza i pokładu. Balt 918 mieści dwie (lub trzy) dwuosobowe zamykane kajuty wyposażone w szafy i szafki. Kabina sanitarna wyposażona jest w prysznic (ciepła woda), wc, umywalkę. Długość (8,3 m) i szerokość (3,0 m) kadłuba zapewniają zarówno sporo miejsca dla załogi, jak i odpowiednie własności manewrowe. Balt 918 napędza silnik przyczepny, a dla ułatwienia manewrów w marinie wyposażony jest dodatkowo w ster strumieniowy. Koszt czarteru za dobę wynosi od 400 do 650 pln za dobę.

Podsumowanie

Czarter jachtu motorowego na Mazurach, to możliwość spędzenia wyjątkowych wakacji na wodzie w przepięknym otoczeniu jezior i lasów. Urlop na jachcie, to sposób wypoczynku z dala od cywilizacji, ale jednocześnie z dostępem do wszelkich wygód tej cywilizacji. Czarter jachtu wcale nie jest drogi ani nie wymaga szczególnych kwalifikacji, jest w zasięgu każdego z nas-wystarczy chcieć!

Nie chodź mozolnie w góry, lecz łodzią chyżą płyń na Mazury!